Szpital na Klinach uruchomił nową pracownię. Zapraszamy na bezpłatne badania

Szpital na Klinach z początkiem 2020 r. uruchomił nową pracownię, w której pacjenci będą mogli wykonywać badania gastroskopii i kolonoskopii. To kolejny krok w rozwijaniu oferty Szpitala, a jednocześnie wyjście na przeciw potrzebom regionalnej społeczności, nie tylko Małopolski ale i ościennych województw. Ponadto, w styczniu krakowski Szpital zaprasza na bezpłatne badania.

Gastroskopia, czyli badanie górnego odcinka przewodu pokarmowego (żołądek, przełyk), to jedno z najlepszych badań diagnostycznych, w trakcie którego specjalista może pobrać fragment błony śluzowej w celu zlokalizowania ewentualnych zmian. Dzięki gastroskopii możliwe jest wykrycie obecność Helicobacter pylori w przewodzie pokarmowym, może mieć ona także zastosowanie terapeutyczne na przykład przy zamykaniu żylaków, usuwaniu polipów, czy zmian przednowotworowych, a także w przypadku krwawienia z górnego odcinka przewodu pokarmowego. Badanie wykonuje się również przed zabiegami operacyjnymi.

Kolonoskopia to z kolei badanie o dużym znaczeniu profilaktycznym,  w kierunku wczesnego wykrycia raka jelita grubego. Badanie to powinna wykonywać każda osoba po 50. roku życia.

 – Kolonoskopia to badanie niezwykle istotne, gdyż rak jelita rozwija się powoli, zwykle kilkanaście lat, głównie z polipów. Niektóre z nich rozrastają się nadmiernie, ewoluując w kierunku łagodnych zmian nowotworowych, czyli gruczolaków. Ich usunięcie skutecznie zapobiega ich przekształceniu w inwazyjnego raka, zaś wykrycie początkowego stadium nowotworu złośliwego daje szansę na całkowity powrót do zdrowia. Szpital na Klinach jest jedną z niewielu jednostek w Małopolsce, w których badanie to możemy wykonać w narkozie, co w istotny sposób zwiększa komfort pacjentów podczas badaniamówi Józefa Job, Dyrektor Szpitala na Klinach.

Do grupy osób, u których istnieje podwyższone ryzyko nowotworu, należą najbliżsi krewni, czyli rodzice, rodzeństwo lub dziadkowie, którzy chorowali na nowotwory, ale również ludzie cierpiący od dłuższego czasu na nieswoiste zapalenie jelit, mają lub mieli wykrytego polipa jelit, bądź też zaobserwowali krew w kale. W takim przypadku kolonoskopia jest bardzo istotna. Kolonoskopię zaleca się również: w przypadku niedokrwistości z powodu niedoboru żelaza, w chorobach zapalnych jelit, w częstych zaparciach i  biegunkach oraz w uchyłkach jelita grubego.

W styczniu Szpital na Klinach zaprasza na bezpłatne badania gastroskopii i kolonoskopii. Pula zaproszeń jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Rejestracja pod numerem telefonu: (12) 267 40 64.  

Więcej informacji: www.szpitalnaklinach.pl

Materiały prasowe

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności