Rusza naprawa torowiska na ulicy Kalwaryjskiej

Od soboty, 25 stycznia do poniedziałku, 17 lutego prowadzony będzie remont torowiska przy hali Korony na ul. Kalwaryjskiej. W związku z tym zmieniona zostanie organizacja ruchu. Wyłączony zostanie ruch tramwajowy – pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza.

W ramach prac serwisowych wymieniana będzie pozostała część rozjazdu – cztery zwrotnice, 12 krzyżownic oraz szyny pomiędzy zwrotnicami. Dodatkowo zaplanowano usunięcie wybrzuszeń na torowisku na ul. Kalwaryjskiej oraz wymianę zwrotnicy w rejonie węzła Łagiewniki (od strony ul. Wadowickiej).

W związku z pracami obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • wyłączony ruch tramwajowy – pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza na ul. Kalwaryjskiej. Szczegółowe informacje pojawią się na stronie Zarządu Transportu Publicznego;
  • brak możliwości lewoskrętu z ul. Legionów Piłsudskiego w ul. Kalwaryjską;
  • brak lewoskrętu z ul. Kalwaryjskiej w ul. Celną na wysokości ul. Legionów Józefa Piłsudskiego;
  • przełączenie sygnalizacji na sygnał ostrzegawczy (żółte migające).

W trakcie prac związanych z usuwaniem wybrzuszeń na torowisku na ul. Kalwaryjskiej – w trzech miejscach, przy ul. Warneńczyka, Śliskiej i Smolki – nie będzie możliwości parkowania.

W trakcie wymiany zwrotnicy przy pętli Łagiewniki – przez pierwsze 3-4 dni ferii zimowych wyłączony zostanie ruch tramwajowy na trasie od ul. Wadowicka do ul. Rzemieślniczej.

Na ul. Rzemieślniczej pojawi się tymczasowy przystanek tramwajowy. Dlatego też nieznacznie zmieni się organizacja ruchu w tym rejonie. Skręt dla pojazdów indywidualnych zarówno w prawo, jak i w lewo z ul. Rzemieślniczej w ul. Wadowicką będzie możliwy. Jedynie skręt w lewo zostanie ograniczony z dwóch do jednego pasa ruchu.

Uruchomiona zostanie zastępcza linia autobusowa nr 711 kursująca na trasie „Łagiewniki” – „Plac Bohaterów Getta”.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności