Przejechał na podwójnej ciągłej i wpadł po uszy… bo był poszukiwany

Policjanci z powiatu krakowskiego zatrzymali 59-letniego poszukiwanego, który miał do odbycia karę 4 miesięcy pozbawienia wolności. Mężczyzna wpadł, kiedy wyprzedzał na podwójnej ciągłej. Trafił do więzienia i odpowie jeszcze za popełnienie dwóch kolejnych przestępstw, bo miał cofnięte uprawnienia do kierowania i zakaz prowadzenia pojazdów.

Przed kilkoma dniami (6 stycznia br.), w godzinach wieczornych, policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie, podczas patrolowania DK 79, zauważyli jak kierujący hyundaiem, jadący w kierunku Krzeszowic, wyprzedza na  podwójnej ciągłej. Został on natychmiast zatrzymany.

Mężczyzna nie miał przy sobie żadnego dokumentu tożsamości ani prawa jazdy. Policjanci ustalili, że jest to 59-letni mieszkaniec Krakowa. Prócz popełnienia wykroczenia, okazało się również, że dopuścił się dwóch przestępstw, prowadząc pojazd pomimo cofniętych uprawnień do kierowania oraz pomimo orzeczonego zakazu do prowadzenia pojazdów, ale to nie wszystko… Sprawdzenie w policyjnej bazie wykazało także, że od kilku miesięcy mężczyzna jest poszukiwany do odbycia kary 4 miesięcy pozbawienia wolności za wcześniej popełnione przestępstwa.

Następnego dnia 59-latek został doprowadzony do zakładu karnego, gdzie spędzi najbliższe miesiące. Dodatkowo odpowie za popełnienie wykroczenia i dwóch kolejnych przestępstw, za które z kolei grozi mu do 5 lat więzienia.

Fot. Poglądowe

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności