Policjanci z grupy „Speed” ratowali życie 13–letniego chłopca

Patrol grupy Speed z Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie udzieli pierwszej pomocy ciężko rannemu 13 – letniemu chłopcu  potrąconemu przez samochód osobowy w Niepołomicach.

13 stycznia br na drodze na drodze krajowej nr 75 w Niepołomicach patrol grupy SPEED  z Wydziału Ruchu Drogowego KWP w Krakowie kontrolował prędkość przejeżdżających pojazdów. O godz. 16:30 sierż. sztab. Kamil Szumny i sierż. Konrad Rachwał  usłyszeli huk w rejonie pobliskiego skrzyżowania ul. Brzeskiej z ul. Myśliwską.  Okazało się, że kierująca samochodem marki Citroen potrąciła nastoletniego chłopca na oznakowanym przejściu dla pieszych. Funkcjonariusze natychmiast pobiegli na miejsce z apteczką. Poszkodowany był nieprzytomny, miał drgawki, liczne obrażenia ciała i dusił się krwią. Mundurowi niezwłocznie przystąpili do akcji ratunkowej. Ustabilizowali stan poszkodowanego, opatrzyli rany, okryli chłopca kocem grzewczym. Użyli w tym celu m.in. pakietów medycznych (ma je na wyposażeniu każdy radiowóz).  Podczas oczekiwania na przyjazd karetki chłopiec odzyskał przytomność. Policjanci przekazali rannego załodze karetki pogotowia ratunkowego, która zabrała go (wraz z przybyłą na miejsce matką chłopca) do szpitala w Prokocimu.

Chłopiec spędził w szpitalu kilka dni, badania lekarskie wskazały, że podczas wypadku doznał złamania nogi i urazu czaszki.  Dzisiaj (tj. 16 stycznia br.), w stanie dobrym chłopiec opuszcza szpital i wraca do domu.

Dzięki natychmiastowej reakcji znajdujących się w pobliżu funkcjonariuszy, ich umiejętnościom i opanowaniu życie chłopca zostało uratowane.

Dochodzenie w sprawie wypadku prowadzi Komenda Powiatowa w Policji w Wieliczce.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności