Policjanci w trakcie kontroli drogowej ujawnił pojazd z licznikiem cofniętym o ponad 200 tys. km

W niedzielę (5 stycznia br.)  na terenie gminy Kocmyrzów-Luborzyca patrol policji z Krakowa zatrzymał do kontroli drogowej kierującego peugeotem, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym o 35 km/h. W trakcie kontroli pojazdu policjanci ujawnili też brak gaśnicy i trójkąta ostrzegawczego. Za popełnione wykroczenia kierowca został ukarany mandatem karnym. Dalsza kontrola wykazała też  braki w oświetleniu, co z kolei skutkowało zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego od tego pojazdu.

Korzystając z nowych uprawnień, mundurowi sprawdzili również aktualny stan drogomierza peugeota, który wskazywał 076096 km. Kolejno zweryfikowali  pojazd w systemie i okazało się, że stan jego licznika podczas ostatniego badania technicznego wykonanego w kwietniu ubr. wynosił 280120km. Kierowca nie potrafił wyjaśnić dlaczego stan licznika jest zaniżony o ponad 200 tys. km.

Teraz sprawą podejrzenia popełnienia przestępstwa dotyczącego zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru, zajmą się śledczy, którzy będą badać w jaki sposób doszło do zaniżenia wartości drogomierza i kto jest za to odpowiedzialny

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności