Podsumowanie przez policję zabezpieczenia 28. Finału WOŚP

Podsumowanie przez policję zabezpieczenia 28. Finału WOŚP

To jeden z najbezpieczniejszych Finałów Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W całym kraju policjanci odnotowali tylko drobne incydenty mające związek z kwestami na rzecz WOŚP. Policjanci czuwali nad bezpieczeństwem wolontariuszy, kwestujących i tych wszystkich, którzy wspierali WOŚP. Kontrolowali oni również, czy zbiórki pieniędzy prowadzone były przez osoby do tego uprawnione. Podziękowania kierujemy do wolontariuszy i innych osób, które stosowały się do rad funkcjonariuszy.

reklama

Na terenie całego kraju w związku ze zdarzeniami zaistniałymi podczas zbiórki pieniędzy oraz imprez towarzyszących WOŚP odnotowano jedynie 21 zdarzeń. Policjanci zwracali szczególną uwagę, czy zbiórki są prowadzone przez osoby uprawnione, a także na bezpieczeństwo prowadzących kwestę. Radzili wolontariuszom, by prowadzili zbiórki w dobrze oświetlonych miejscach, z dużym natężeniem ruchu pieszych, objętych monitoringiem kamer. Zachęcali też, by unikać kwestowania pojedynczo. Mundurowi informowali zwłaszcza osoby starsze, zainteresowane przekazaniem pieniędzy na Wielką Orkiestrę o tym, jak powinien wyglądać wolontariusz WOŚP.

reklama

Biorąc pod uwagę skalę zbiórki można powiedzieć, że kwesta na terenie całego kraju przebiegła bezpiecznie i spokojnie.

Podziękowania za bezpieczny Finał WOŚP należą się policjantom, którzy zapewniali skutecznie bezpieczeństwo, wolontariuszom i innym osobom, które stosowały się do naszych rad, jak unikać zagrożeń.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności