Podsumowanie działań „SMOG” w Krakowie. Posypały się mandaty

We wtorek, 28 stycznia br., funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili wzmożone działania pn. „Smog”, których celem było zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i nadmierną emisję spalin do atmosfery.

Podczas działań, mundurowi skontrolowali 182 pojazdy. W 25 przypadkach dokonali zatrzymania dowodów rejestracyjnych, w tym 20 w związku ze złym stanem technicznym pojazdów. W tym dniu policjanci wystawili 115 mandatów karnych oraz skierowali do sądu 10 wniosków o ukaranie kierujących.

Dodatkowo policjanci poddali badaniu na zawartość alkoholu 835 kierowców. W jednym przypadku okazało się, że kierujący pojazdem był nietrzeźwy.

Przypomnijmy, „Smog” – to działania, których celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowy stan techniczny pojazdów i emisję spalin do atmosfery. Policyjne działania ukierunkowane były na wyeliminowanie z ruchu niesprawnych technicznie pojazdów, a w szczególności tych, które charakteryzują się nadmierną emisją spalin do atmosfery.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności