Podsumowanie działań „Kaskadowy Pomiar Prędkości” na terenie powiatu krakowskiego

Policjanci w ramach ogólnopolskich działań kontrolno – prewencyjnych, wczoraj (7 stycznia br.) na drogach powiatu krakowskiego przeprowadzili akcję „Kaskadowy Pomiar Prędkości”. Jej głównym celem było egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i dbanie o bezpieczeństwo w ruchu drogowym.

W ramach całodniowych działań policjanci skontrolowali 72 pojazdy, ujawniając przy tym ponad 60 wykroczeń, które głównie dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Dwóm kierującym  odebrano prawo jazdy za  przekroczenie ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. W 10 kontrolowanych pojazdach funkcjonariusze ujawnili też nieprawidłowości w stanie technicznym, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych.  Ujawnili też pojazd z cofniętym licznikiem o prawie 300 tys. km. Wobec osób, które dopuściły się wymienionych naruszeń, policjanci najczęściej nakładali mandaty karne. Z kolei sprawą ingerencji w stan licznika, co jest przestępstwem określonym w art. 306a kk i zagrożonym karą do 5 lat pozbawienia wolności, zajmą się śledczy.

Tego dnia policjanci ruchu drogowego zostali wezwani też na miejsce 4 kolizji drogowych, do których doszło na terenie naszego powiatu. 

APELUJEMY do kierowców o ostrożną jazdę i dostosowanie prędkości do obowiązującej na danym obszarze!

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności