Po otwarciu drzwi w kontrolowanym samochodzie, policjanci wyczuli zapach marihuany

10 stycznia br. policjanci pełniąc służbę w rejonie Zakrzówka, zauważyli pojazd marki Suzuki, którego kierujący nie zastosował się do znaku zakazu ruchu, w związku z czym został zatrzymany do kontroli drogowej.

W samochodzie oprócz 20-letniego kierowcy znajdował się również jego o rok starszy kolega. Jak się później okazało, interwencja policjantów nie skupiła się tylko na kwestii popełnionego wykroczenia, gdyż po otwarciu drzwi przez kierującego policjanci wyczuli charakterystyczny zapach marihuany wydobywający się ze środka pojazdu. Wzbudziło to w nich podejrzenia, że w pojeździe mogą znajdować się niedozwolone substancje.

Mundurowi w trakcie kontroli znaleźli worek foliowy z zawartością suszu roślinnego. Obaj młodzi ludzie twierdzili, że pakunek nie stanowi ich własności. 20 oraz 21-latek zostali zatrzymani i przewiezieni do policyjnej jednostki, gdzie w trakcie przeszukania starszego z nich ujawniono susz roślinny zawinięty w kartkę papieru.

Narkotyki zostały przebadane za pomocą testerów narkotykowych z wynikiem pozytywnym dla marihuany. W sumie funkcjonariusze zabezpieczyli ponad 48 gramów marihuany, które znajdowały się w pojeździe oraz ponad 0,5 grama tego samego narkotyku zawiniętego w papier. Obaj zatrzymani usłyszeli zarzut posiadania środków odurzających. Dodatkowo za popełnione wykroczenie na kierowcę nałożono mandat oraz punkty karne.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności