Ostatnie działania policji w Krakowie. Mamy podsumowanie

W dniach od 10 do 12 stycznia br. w ramach działań Bezpieczne Ferie 2020 rozpoczęto kontrole stanu trzeźwości krakowskich kierowców.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili akcje pod kryptonimem “Trzeźwość”, polegającą na wzmożonej kontroli trzeźwości uczestników ruchu drogowego. 

W trakcie działań przebadano 8417 użytkowników krakowskich dróg. Ujawniono 15 nietrzeźwych kierujących oraz 2 kierujących będących pod wpływem środka działającego podobnie do alkoholu. Na uczestników ruchu drogowegonałożono 630 mandaty karne (w tym 406 za przekroczenie prędkości), oraz skierowano do Sądu Rejonowego 66 wniosków o ukaranie. W 155 przypadkach w stosunku do uczestników nie przestrzegających przepisów ruchu drogowego zastosowano środek prawny w postaci pouczenia.

Jazda na podwójnym gazie jest przestępstwem, mimo to wciąż zdarzają się tacy, którzy wsiadają za „kółko” po spożyciu alkoholu. Przykładem może tu być kierowca, który został zatrzymany przez krakowską drogówkę w dzielnicy Kazimierz. Badanie alkomatem wykazało u niego ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara pozbawienia wolności do lat 2.

Fot. Policja

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności