Oblał 61-latka benzyną i go podpalił

Policja w Krakowie

18 stycznia br. w godzinach wieczornych policjanci z Krakowa udali się w rejon Swoszowic, gdzie według zgłoszenia w jednym z mieszkań miało dojść do podpalenia osoby. Po przybyciu pod wskazany adres funkcjonariusze w jednym z pomieszczeń zastali mężczyznę posiadającego liczne oparzenia ciała, powstałe na skutek wcześniejszego oblania go łatwopalną substancją, a następnie podpalenia. Po udzieleniu niezbędnej pomocy poszkodowanemu został on przewieziony do jednego z krakowskich szpitali.

 Policjanci szybko ustalili, że tego wieczoru odbywało się w tym miejscu spotkanie kilku znajomych, podczas którego doszło do kłótni pomiędzy jego uczestnikami. Finał kłótni okazał się tragiczny w skutkach, gdyż w trakcie ostrej wymiany zdań pomiędzy dwoma mężczyznami, 42-latek sięgnął po kanister z benzyną, którą oblał swojego 61-letniego oponenta, a następnie go podpalił. Widząc to, pozostałe osoby przebywające w tym lokalu wybiegły na zewnątrz i powiadomiły służby ratunkowe. Jak się później okazało ofiara, doznała poważnych oparzeń.

 Po złożonych wyjaśnieniach decyzją sądu mężczyzna został tymczasowo aresztowany na  3 miesiące. 42-latek usłyszał zarzut usiłowania zabójstwa. Za ten czyn grozi mu kara 25 lat pozbawienia wolności lub kara dożywotniego pozbawienia wolności.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności