Najlepsze fotografie prasowe na wystawie w Krakowie!

Najlepsze fotografie prasowe już po raz trzeci w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie!  Na wystawie „World Press Photo 2019” zostaną pokazane ujęcia nagrodzone w konkursie organizowanym przez Fundację World Press Photo.

Na 62. edycję konkursu napłynęło przeszło 78 tysięcy zdjęć nadesłanych przez ponad 4,5 tysiąca fotografów ze 129 krajów.

rand Prix 62. edycji konkursu (a zarazem I miejsce w kategorii Spot News) zdobył amerykański fotoreporter John Moore, który zwycięski kadr uchwycił w Teksasie, podczas akcji służb granicznych 12 czerwca 2018 r. Moore sfotografował płaczącą dwulatkę podczas przeszukania jej matki, Yanelli Sanchez, imigrantki z Hondurasu, przez służby. Tydzień później administracja Donalda Trumpa zrezygnowała z kontrowersyjnego rozdzielania dzieci i rodziców na amerykańsko-meksykańskiej granicy.

Wystawa otwarta od 7 lutego do 1 marca 2020 r.

Wystawa czynna codziennie od 11.00 do 19.00

Uwaga – na ekspozycji World Press Photo niektóre fotografie są drastyczne, mogą wzbudzać lęk oraz poczucie niepokoju. Wejście na wystawę na własną odpowiedzialność, dzieci – pod opieką dorosłych.

Wernisaż wystawy – 6 lutego (czwartek), g. 18.00, wstęp za zaproszeniami

Bilety:

10 / 8 zł – bilet na wystawę WORLD PRESS PHOTO
20 / 15 zł – bilet łączony na wystawy:
WORLD PRESS PHOTO, Galeria Autorska Jerzego Dudy-Gracza, Galeria Zdzisława Beksińskiego w Krakowie

Fotografia główna:
Skarpetki flaminga – fot. Jasper Doest
2 miejsce w kategorii NATURA

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności