Nadchodzi Wielka Parada Smoków! Zgłoś swojego smoka

„Smoki 75-lecia Teatru Groteska” – to motyw przewodni tegorocznej parady smoków. W tym roku Teatr Groteska, oprócz jubileuszu smoczego święta, będzie obchodził także swoje 75. urodziny.

Smocza parada w tym roku odbędzie się 30 i 31 maja, a inspiracją do stworzenia magicznej krainy nie musi być sam Teatr Groteska. Bo możliwości w tym roku jest wiele. Wizerunki smoków mogą nawiązywać do rozmaitych nurtów sztuki polskiej i światowej: poczynając od socrealizmu, przez abstrakcjonizm i konstruktywizm, sztukę instalacji i performance, op-art i pop-art, na nurtach współczesnych – z graffiti włącznie – kończąc. A także konkretnych artystów: Kantora, Strzemińskiego, Brzozowskiego, Jaremianki, Brzozowskiego, Nowosielskiego, Beksińskiego, Dudy-Gracza, Beresia i Hasiora.

Co zrobić, aby zgłosić swojego smoka do udziału w konkursie? Do 31 marca należy przesłać uzupełniony formularz zgłoszeniowy na adres e-mail: j.hofer@groteska.pl. A do 30 kwietnia wysłać na adres Teatr Groteska ul. Skarbowa 2, 31-121 Kraków z dopiskiem „Parada Smoków 2020” projekt figury smoka zawierający rysunek, opis używanych materiałów, wymiary figury oraz imię i krótką opowieść o smoku (projekt w postaci rysunku poglądowego przygotowanego przez dzieci, opowieść o smoku maks. pół strony formatu A4 zawierająca informacje o inspiracji). W konkursie może wziąć udział maksymalnie 40 smoków. O możliwości wzięcia udziału w konkursie decyduje kolejność zgłoszeń. Konkurs ma charakter ogólnopolski, a uczestnikami mogą być placówki (publiczne i niepubliczne) o charakterze kulturalno-oświatowym i oświatowym z terenu całego kraju (szkoły podstawowe, szkoły średnie, szkoły integracyjne, szkoły specjalne, przedszkola, świetlice osiedlowe, domy kultury i kluby kultury.

Regulamin i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie Teatru Groteska (zakładka: Wydarzenia / Wielka Parada Smoków).

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności