Na ul. Kalwaryjskiej zostanie wyłączony ruch tramwajowy

Na ul. Kalwaryjskiej zostanie wyłączony ruch tramwajowy

W dniach 25 stycznia-17 lutego br. realizowane będą prace serwisowe na pozostałym fragmencie węzła Korona. W związku z robotami obowiązywać będą zmiany w organizacji ruchu.

Od 25 stycznia br. wymieniana będzie pozostała część rozjazdu na węźle Korona – 4 zwrotnice, 12 krzyżownic oraz szyny pomiędzy zwrotnicami. W cieniu tych prac zaplanowano usunięcie wybrzuszeń na torowisku w ciągu ul. Kalwaryjskiej oraz wymianę zwrotnicy w rejonie węzła Łagiewniki (od strony ul. Wadowickiej).

W związku z pracami obowiązywać będą następujące zmiany w organizacji ruchu:

  • Wyłączony ruch tramwajowy – pojawi się autobusowa komunikacja zastępcza w ciągu ul. Kalwaryjskiej. Szczegółowe informacje pojawią się na stronie Zarządu Transportu Publicznego;
  • brak możliwości lewoskrętu z ul. Legionów Piłsudskiego w ul. Kalwaryjską;
  • brak lewoskrętu z ul. Kalwaryjskiej w ul. Celną na wysokości ul. Legionów Józefa Piłsudskiego;
  • przełączenie sygnalizacji na sygnał ostrzegawczy (żółte migające);

W trakcie prac związanych z usuwaniem wybrzuszeń na torowisku w ciągu ul. Kalwaryjskiej – w trzech miejscach, przy ul. Warneńczyka, Śliskiej i Smolki – nie będzie możliwości parkowania.

W trakcie wymiany zwrotnicy – przez pierwsze 3-4 dni ferii zimowych wyłączony zostanie ruch tramwajowy na relacji ul. Wadowicka – ul. Rzemieślnicza. Nie będzie możliwości skrętu w prawo i w lewo z ul. Rzemieślniczej w ul. Wadowicką (na ul. Rzemieślniczej zawracać będą tramwaje).

Info ZDMK

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności