Miasto zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem bezpiecznej szkoły

Miasto zaprasza wszystkich zainteresowanych tematem bezpiecznej szkoły – mieszkańców, organizacje społeczne, inicjatywy lokalne – do udziału w sesji posterowej, która odbędzie się 16 stycznia w magistracie. Towarzyszyć będzie ona konferencji „Budujemy krakowski model bezpieczeństwa psychicznego w szkole”.

Wydarzenie, podczas którego wystąpią eksperci, ma być również forum dyskusji, które szerszemu gronu osób umożliwi podzielenie się pomysłami i doświadczeniami.

Jak tworzyć pozytywną atmosferę w szkole? Co zrobić, aby zapanował w niej jeszcze bardziej przyjazny klimat? Jak wzmacniać poczucie własnej wartości wśród uczniów i uczennic? Jak radzić sobie z agresją słowną? To zaledwie część pytań, na które odpowiedzi będą próbowali znaleźć uczestnicy konferencji. Odbędzie się 16 stycznia. Wydarzenie jest organizowane w ramach działań prowadzonych przez Kraków na rzecz zwiększania bezpieczeństwa w szkołach i placówkach.

– Podczas konferencji będziemy starali się znaleźć nowe rozwiązania na rzecz zwiększenia bezpieczeństwa psychicznego uczniów i uczennic z krakowskich szkół. Do udziału w wydarzeniu zapraszamy wszystkie osoby chcące wzmacniać wśród dzieci i młodzieży poczucie własnej wartości, poprawiać jakość ich wzajemnej komunikacji oraz stawiać czoła hejtowi i mowie nienawiści. W trakcie wydarzenia będziemy promować także pozytywne inicjatywy oraz inspirować innych do działania – mówi Ewa Całus, dyrektorka Wydziału Edukacji UMK.

Podczas konferencji zostaną również zaprezentowane wstępne rezultaty badań zespołu ekspertów z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie przygotowanych w ramach współpracy z Wydziałem Edukacji UMK. Ich celem było poznanie wartościowych inicjatyw realizowanych dotychczas przez krakowskie instytucje, ale też identyfikacja potrzeb pozwalających na wprowadzanie w życie nowych przedsięwzięć.

Konferencji będzie towarzyszyć sesja posterowa, czyli spontaniczna dyskusja przy plakatach nawiązujących do tematu konferencji. Plakat może przygotować każdy, kto chciałby podzielić się swoim pomysłem czy zwrócić uwagę na określone problemy. Taka forma umożliwi wymianę poglądów między autorami plakatów a innymi uczestnikami oraz swobodną dyskusję na temat przedstawionych treści. Chęć udziału można zgłosić za pomocą formularza rejestracyjnego.

Wydarzenie jest organizowane przez Miasto Kraków oraz Specjalistyczną Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną „Krakowski Ośrodek Terapii”.

Więcej informacji na stronach internetowych Portalu Edukacyjnego UMK.

Info UMK

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności