Mężczyznę poszukiwanego przez turecki wymiar sprawiedliwości zatrzymano na lotnisku

Za 70-letnim obywatelem Niemic został wydany list gończy przez turecki wymiar sprawiedliwości. Był poszukiwany do odbycia kary 5 lat i 8 miesięcy pozbawienia wolności za dokonane oszustwa gospodarcze m.in. związane z fałszowaniem dokumentacji.
Mundurowi dowiedzieli się , że 6 stycznia br. poszukiwany przybędzie do Krakowa lotem z Niemiec. Tego dnia wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Krakowie – Balicach oczekiwali na niego na terenie lotniska. Po przylocie samolotu, poszukiwany mężczyzna został rozpoznany i zatrzymany przez funkcjonariuszy Straży Granicznej, a następnie przekazany policjantom, którzy następnego dnia doprowadzili 70-latka do najbliższego zakładu karnego. Niemiec przed wymiarem sprawiedliwości ukrywał się 2 lata.

Tydzień wcześniej, podczas przekraczania granicy na terenie lotniska został ujęty i zatrzymany przez strażników granicznych 31-letni obywatel Białorusi. Mężczyzna był poszukiwany listem gończym przez białoruski wymiar sprawiedliwości do odbycia kary 8 lat pozbawienia wolności.  Mężczyzna został przekazany policjantom z KPP w Krakowie, którzy doprowadzili go do najbliższego zakładu karnego.

Fot. Policja

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności