Kraków w rankingu „New York Timesa”: historia, zieleń i czyste powietrze

Prestiżowy amerykański dziennik „New York Times” umieścił Kraków w corocznym rankingu 52 miejsc do odwiedzenia. Nasze miasto zajęło 14. miejsce. Zostało docenione nie tylko za bogatą historię, kulturę i architekturę. Podkreślono, że w ostatnim czasie koncentruje się na poprawie jakości powietrza i współtworzonych z mieszkańcami akcjach zazieleniania miasta.

Kraków opisał Peter Kujawinski – docenił jego architekturę, życie uniwersyteckie i kulturę kawiarnianą. Dodał, że miasto jest znane z zachowanego średniowiecznego centrum, jednego z największych w Europie oraz z bogatej historii żydowskiej.

Podczas tworzenia listy „New York Times”, dziennikarze zwracają szczególną uwagę na zrównoważony rozwój. Zauważono, że Kraków poczynił ważne kroki w kierunku poprawy jakości powietrza, m.in. wprowadził zakaz palenia węglem i drewnem, ma uruchomić elektryczne autobusy w najbardziej zanieczyszczonych częściach miasta. Wspomniano również o zakładaniu parków wzdłuż dopływów Wisły, oraz o prowadzonych wspólnie z mieszkańcami akcjach zazieleniania.

„The New York Times”, 52 places to go in 2020

Info UMK

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności