Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – warto poznać jej działanie

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa jest policyjnym narzędziem do eliminowania negatywnych zachowań  i problemów uciążliwych społecznie. Dzięki KMZB można wyeliminować przypadki łamania prawa. Zaznaczenie na Mapie danego zagrożenia wywołuje odpowiednią reakcję Policji. Skutkuje to kontrolami patroli określonego miejsca i podjęcie przez funkcjonariuszy czynności mających na celu usunięcie zagrożenia.

Wymiana informacji o różnego rodzaju problemach między mieszkańcami a Policją jest bardzo istotna i przynosi wymierne efekty. Dzięki sygnałom od mieszkańców, Policja kieruje również stosowne wystąpienia i wioski do innych instytucji celem usunięcia nieprawidłowości.

By zachęcić mieszkańców do sygnalizowania zagrożeń zawartych w katalogu KMZB, powstał spot. Pokazuje on problem nieprawidłowego parkowania, grupowania się małoletnich zagrożonych demoralizacją. Obejrzyj spot i pomyśl, czy w Twojej okolicy nie dzieje się coś niepokojącego. Wybierz Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa i zaznacz wybrany z katalogu problem.

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Mapa dostępna jest pod tym linkiem

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności