Kolędowanie z krakowskimi chórami. Odbierz darmowe wejściówki

W poniedziałek, 6 stycznia w Nowohuckim Centrum Kultury zabrzmią po raz kolejny znane i lubiane kolędy. A to wszystko w ramach koncertu pt. „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami”. Bezpłatne wejściówki można odbierać w kasie NCK.

Wspólne kolędowanie to jedna z najstarszych i najpiękniejszych polskich tradycji. Przynosi nam zawsze szczególną bliskość i radość ze spotkania z drugim człowiekiem. Kolędy, które znamy, lubimy i pamiętamy z dzieciństwa, te najbardziej ciepłe, melodyjne i piękne zabrzmią już 6 stycznia, o godz. 19.00 w Nowohuckim Centrum Kultury. Przed nami trzecia edycja tego wyjątkowego projektu.

Poprzednie koncerty, z udziałem kilkunastu krakowskich chórów spotkały się z ogromnym zainteresowaniem mieszkańców naszego miasta. Szczelnie wypełnili oni salę Centrum Kongresowego ICE, aby przez godzinę wspólnie śpiewać najstarsze i najpiękniejsze polskie kolędy. W 2020 roku zapraszamy do Nowohuckiego Centrum Kultury.

Cykliczny projekt „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami” ma podwójny wymiar – jest okazją nie tylko do podtrzymania wspaniałej tradycji wspólnego kolędowania, ale również stanowi ukłon w stronę krakowskich zespołów chóralnych, które działają tutaj tak licznie i tak prężnie. Ich zasługi dla polskiej kultury muzycznej są nie do przecenienia.

Śpiewanie w chórze to nie tylko okazja do miłego spędzania czasu, kształtowania estetycznego smaku i rozwoju wrażliwości, przyjazna przestrzeń przeżywania artystycznej przygody. To także lekcja wychowania, dyscypliny, wskazywania społecznych wzorców i kulturowych norm. Stąd tak wielka wartość zespołowego muzykowania i niesłabnąca popularność ruchu chóralnego. Krakowskie chóry są z pewnością znakomitą wizytówką i chlubą naszego miasta.

Podczas styczniowego koncertu wystąpią na jednej scenie chóry:

  • Angel Voice
  • Ars Camelaris
  • Cantata – chór akademicki Politechniki Krakowskiej
  • Canticum Canticorum
  • Cantus – chór Centrum Kultury i Sportu w Miechowie
  • Dominanta – chór Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie
  • Hejnał
  • Kantata
  • Musica Ex Anima

Usłyszymy kolędy w opracowaniach przygotowanych specjalnie na potrzeby koncertu „Śpiewaj z nami! Kolędowanie z krakowskimi chórami” przez lompozytkra Pawła Bębenka. Chórzystom towarzyszyć będzie Orkiestra Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa Sinfonietta Cracovia pod dyrekcją Jurka Dybała. Całość poprowadzi Lidia Jazgar.

Bezpłatne wejściówki są do odbioru w kasie Nowohuckiego Centrum Kultury przy al. Jana Pawła II 232 (tel. 12 644 02 66 w. 56). Jedna osoba może odebrać maksymalnie dwie wejściówki.

Fot. poglądowe

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności