Klub Zgody powraca na kulturalną mapę Krakowa

Po półrocznej przerwie na kulturalną mapę Krakowa powraca Klub Zgody Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta. Powraca, ale już w nowej lokalizacji, bo na os. Słonecznym 16, zachowując tym samym kulturalne przeznaczenie pomieszczeń, zajmowanych wcześniej przez nowohucki oddział Muzeum Krakowa. 11 stycznia nastąpi uroczyste otwarcie przeniesionej placówki.

Nazwa klubu pochodzi od jego wcześniejszej lokalizacji na osiedlu Zgody. Funkcjonujący na tyłach magistrackiego biurowca Klub Zgody, dzielił swoje pomieszczenia z działami administracyjnymi Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta.

Przenosiny pozwolą klubowi organizacyjnie rozwinąć skrzydła i poszerzyć ofertę dla rodzin, dzieci i młodzieży, dorosłych i seniorów. Dzięki zmianie lokalizacji w Klubie Zgody zrobi się bardziej słonecznie. Klub na nowo stanie się miejscem pełnym mieszkańców, przestrzenią do realizacji swoich pasji i zainteresowań oraz dobrego i twórczego spędzania czasu.

Do dyspozycji pracowników i uczestników zajęć oddane zostaną pomieszczenia, które przez pół roku dostosowywane były do prowadzenia klubowej działalności kulturalnej, w tym przestronna sala, zaplecze kuchenne, miejsce do przebrania, biuro i łazienki.

O tym, jak wygląda nowe oblicze Klubu Zgody, wszyscy chętni będą mogli się przekonać już w sobotę, 11 stycznia od godziny 16.00. Ośrodek Kultury Kraków – Nowa Huta zaprasza na uroczyste otwarcie klubu.

Wydarzenie będzie okazją do poznania gospodarzy tego miejsca i ich pomysłów na klubową działalność, wysłuchania koncertu kolęd w wykonaniu Klaudii Kowalskiej i Marty Ziobro oraz uczestnictwa w warsztatach, prowadzonych przez instruktorów ośrodka kultury – cyrkowych i plastycznych.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności