Już w maju odbędzie się sportowa impreza w Tauron Arenie Kraków

Największe siatkarskie emocje, jakie towarzyszą występom polskiej reprezentacji, wracają do TAURON Areny Kraków wraz z kolejną edycją Siatkarskiej Ligi Narodów (Volleyball Nations League). Kraków – obok Łodzi – jest miastem gospodarzem tegorocznych rozgrywek VNL w Polsce. Mecze w Krakowie odbędą się w dniach 22-24 maja. Internetowa sprzedaż biletów rusza już w czwartek, 6 lutego.

Zanim Biało-Czerwoni staną do walki o olimpijskie laury, zmierzą się z najlepszymi zespołami świata w VNL 2020. W roku olimpijskim czekać może nas więcej niespodzianek niż zwykle, a zeszłorocznym występem w finale nasi siatkarze pokazali, że są zdolni sięgać po medale w każdym składzie.

Tegoroczną kampanię Polacy rozpoczną turniejem w Krakowie (22-24 maja). Przeciwnikami będą reprezentanci Serbii, Włoch i Słowenii. Potyczka z Włochami będzie dla obu drużyn przedsmakiem zmagań olimpijskich. Dla Serbów i Słoweńców Siatkarska Liga Narodów będzie najważniejszym turniejem roku i z pewnością nie dadzą żadnej taryfy ulgowej sobie ani rywalom. Do tego zawodnicy Vitala Heynena chętnie skorzystają z możliwości zrewanżowania się za przegraną ze Słowenią w półfinale zeszłorocznych mistrzostw Europy.

Trzeci weekend VNL zastanie naszych siatkarzy w Łodzi (5-7 czerwca), gdzie jako gości zobaczymy Bułgarię, Brazylię oraz Chiny. Spotkanie z aktualnymi mistrzami olimpijskimi tuż przed Tokio 2020 ma szczególną wagę, natomiast ani Bułgaria, ani Chiny nie przepuszczą okazji by poprawić swoją pozycję w światowym rankingu, do którego według nowych zasad ma się  liczyć także VNL.

Terminarz spotkań Siatkarskiej Ligi Narodów Mężczyzn w Polsce:

22-24 maja 2020, TAURON Arena Kraków

22 maja
godz. 17.00: Polska – Serbia
godz. 20.30: Włochy – Słowenia

23 maja
godz. 16.30: Polska – Włochy
godz. 20.00: Serbia – Słowenia

24 maja
godz. 13.30: Włochy – Serbia
godz. 17.00: Polska – Słowenia

5-7 czerwca 2020, Atlas Arena, Łódź

5 czerwca
godz. 17.00: Polska – Bułgaria
godz. 20.30: Chiny – Brazylia

6 czerwca
godz. 16.30: Polska – Chiny
godz. 20.00: Brazylia – Bułgaria

7 czerwca
godz. 13.30: Bułgaria – Chiny
godz. 17.00: Polska – Brazylia

Godziny meczów mogą ulec zmianie.

Sprzedaż biletów rozpocznie się w czwartek, 6 lutego o 12:00 na stronie ebilet.pl.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności