„Eksperyment Łańcuchowy” już po raz ósmy w Krakowie

Fizyka to nie tylko wzory i obliczenia, ale też dobra zabawa. Co roku udowadniają to uczestnicy ogólnopolskiego konkursu „Eksperyment Łańcuchowy” organizowanego przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie.

Konkurs wymaga praktycznego zastosowania praw fizyki, łączy naukę z zabawą, majsterkowaniem oraz rozwojem umiejętności komunikacyjnych. Zadaniem uczestników jest zbudowanie urządzenia, które przy pomocy jak największej liczby zjawisk i praw fizycznych przetransportuje metalową kulkę z jednego swojego końca na drugi.

Do udziału w konkursie zachęcamy uczniów wszystkich etapów edukacyjnych, przedszkolaków oraz całe rodziny. Uczestników ogranicza wyłącznie wyobraźnia, czas, przestrzeń oraz… regulamin. Aby dołączyć do wspólnej zabawy, wystarczy przesłać swoje zgłoszenie do 8 marca i rozpocząć budowę swojej machiny.

Ósmy finał „Eksperymentu Łańcuchowego”, podczas którego urządzenia skonstruowane przez drużyny konkursowe zostaną połączone w jeden łańcuch, odbędzie się 9 maja na Kampusie 600-lecia Odnowienia Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Formularz zgłoszeniowy i regulamin konkursu dostępne są na stronie internetowej lancuch.if.uj.edu.pl.

Mat. prasowe

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności