Chrzanów: Zaatakował młotkiem kobietę i zgubił dokumenty

3 stycznia br. chrzanowska policja została poinformowana przez starszą kobietę, że została napadnięta przez nieznanego mężczyznę, który uderzył ją młotkiem a następnie usiłował jej wyrwać torebkę. Przybyły na miejsce patrol policji ustalił, że do zdarzenia doszło na jednym z osiedli w Chrzanowie, kiedy seniorka wychodziła  z mieszkania. Tutaj  będąc na  klatce schodowej  została uderzona młotkiem w głowę przez nieznanego jej mężczyznę, który chciał jej wyrwać torebkę. Nie dając za wygraną seniorka zaczęła szarpać się z napastnikiem, po czym udało jej się wypchnąć sprawcę na zewnątrz i szybko zamknąć drzwi. Podczas szarpaniny mężczyźnie wypadł portfel z dokumentami. Policjanci natychmiast udali się do jego miejsca zamieszkania, gdzie zatrzymali podejrzewanego.

reklama

Po spędzonej nocy w pomieszczeniach dla osób zatrzymanych, 37 latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Chrzanowie, gdzie usłyszał zarzut usiłowania dokonania rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu za co grozi do 12 lat pobawienia wolności.

reklama

Sąd Rejonowy w Chrzanowie przychylił się do wniosku prokuratury i 4 stycznia br. tymczasowo aresztował meżczyznę na 3 miesiące.

Fot. Policja

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności