Bezpieczny powrót. Mandaty za alkohol i papierosy w nocnej komunikacji

Z piątku na sobotę, po raz kolejny Straż Miejska i MPK S.A. przeprowadzili akcję „Bezpieczny powrót”, której celem było zapewnienie bezpieczeństwa i komfortu pasażerom podróżującym komunikacją nocną. Wspólne patrole rozpoczęły się o 20.00 i trwały do godz. 4.00.

W tym czasie skontrolowano 3 linie dzienne (nr 3,14,18.) oraz 3 linie nocne (nr 62, 64, 69.). Strażnicy miejscy wystawili 15 mandatów karnych, sporządzili 1 notatkę pod wniosek o ukaranie do sądu, pouczyli 5 osób. Najczęściej popełnianymi wykroczeniami były: spożywanie alkoholu, palenie papierosów w pojazdach i na przystankach, zaśmiecanie i zakłócanie porządku publicznego.
Kontrolerzy biletów, którzy brali udział w akcji wystawili łącznie 9 opłat dodatkowych za brak ważnego biletu oraz 30 wezwań do zapłaty.

,,Bezpieczny Powrót”
Pomysł jak skutecznie chronić pasażerów jest prosty. W wybranym tramwaju czy autobusie podróżuje inspektor MPK w cywilnym ubraniu i obserwuje wszystko, co dzieje się w środku pojazdu. Gdy zauważy jakiekolwiek zachowanie, które zagraża bezpieczeństwu podróżujących dzwoni do strażników miejskich, którzy jadą radiowozem w bliskiej odległości kontrolowanego tramwaju lub autobusu.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności