Autobusy pojadą ulicą Domagały

Od wtorku, 7 stycznia po nowo wybudowanej ulicy Domagały pojadą autobusy komunikacji miejskiej.

Zmiany w komunikacji autobusowej:

  • linie nr 125, 183, 643 – trasy pozostaną bez zmian. Przy wyjeździe z pętli „Złocień” linie będą dodatkowo zatrzymywać się na przystanku przelotowym „„Złocień”, zlokalizowanym na ul. Agatowej w istniejącej zatoce. (Uwaga! Dla linii nr 643 w dalszym ciągu obowiązuje zmiana trasy wynikająca z przebudowy ul. Bieżanowskiej).
  • linia nr 163 – będzie kursować po nowej stałej trasie: „Rżąka” – … – ul. Bieżanowska, ul. Półłanki, ul. Agatowa, ul. Domagały, ul. Nad Drwiną, ul. Półłanki, most Wandy – … – „Os. Piastów”.
    Przystanek „Agatowa” będzie w każdym kierunku obsługiwany tylko jeden raz. Przystanek „Złocień” w obu kierunkach zostanie przeniesiony do istniejących zatok: w kierunku „Os. Piastów” na ul. Domagały, w kierunku „Rżąki” na ul. Agatowej (autobusy nie będą wjeżdżać na pętlę).
    Na nowym odcinku trasy linia będzie obsługiwać następujące przystanki: „Domagały Magazyny n/ż” (nowa para przystanków na ul. Domagały, pomiędzy ul. Agatową a ul. Nad Drwiną) oraz „Domagały n/ż” (w kierunku „Os. Piastów” na ul. Nad Drwiną, w kierunku „Rżąki” na ul. Domagały). Przystanki „Magazynowa” oraz „Danalówka” nie będą już obsługiwane przez linię 163.

Przystanki „Domagały” oraz „Domagały Magazyny” od wtorku, 7 stycznia będą funkcjonować jako przystanki „na żądanie”.

Zasady zachowania ważności biletów okresowych:      

Bilety okresowe wykupione na linię nr 163, których okres obowiązywania rozpoczyna się najpóźniej w niedzielę, 6 stycznia, zachowują ważność na starej i na nowej trasie do końca ich ważności. Bilety okresowe wykupione na linię 163, których okres obowiązywania rozpoczyna się we wtorek, 7 stycznia lub później, zachowują ważność tylko na nowej trasie.

Info UMK

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności