Atak w Bronowicach. Agresorzy najpierw pobili mężczyznę, a następnie go okradli

W miniony piątek, w godzinach popołudniowych, na ławce w parku na terenie jednego z osiedli w rejonie Bronowic siedział 23-letni mężczyzna. W pewenym momencie podeszło do niego czterech mężczyzn, którzy zażądali, aby sfinansował im zakup alkoholu. Kiedy 23-latek odmówił, cała czwórka wpadła w złość. Jeden z nich, 26-latek, wymierzył pokrzywdzonemu cios w twarz, a kiedy ten się przewrócił, pozostali mężczyźni kilkakrotnie go uderzyli. Następnie jeden z nich wyciągnął z kieszeni kurtki należący do 23-latka portfel wraz z gotówką i dokumentami, po czym szybko się oddalili.

Na miejsce przyjechało pogotowie ratunkowe oraz policyjne patrole. Kryminalni z Komisariatu Policji IV w Krakowie, wstępnie ustalili okoliczności zdarzenia, typując, kto może stać za rozbojem. Funkcjonariusze szybko ustalili rysopisy sprawców, po czym udali się w wytypowane miejsce na krakowskich Bronowicach, gdzie zatrzymali czterech agresorów. Policjanci odzyskali porzucony przez sprawców portfel należący do 23-latka a także część pieniędzy, które jak wszystko na to wskazuje, zostały skradzione z portfela. Cała czwórka została przewieziona  do komisariatu.

29 grudnia br. sąd zastosował wobec podejrzanych dwumiesięczny tymczasowy areszt. Mężczyźni odpowiedzą za dokonanie wspólnie i w porozumieniu rozboju, za co grozi do 12 lat pozbawienia wolności.

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności