Abp. Marek Jędraszewski laureatem kolejnej nagrody

Budować rodzinę to budować kulturę miłości, sprawiać, że cały naród stworzony ze świętych rodzin buduje cudowną kulturę życia – powiedział metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski, który odbierał Nagrodę im. Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego w Sali Senackiej Politechniki Krakowskiej.

Po raz 24. Kapituła Nagrody „Źródła” wyróżniła osobę, która w sposób szczególny zasłużyła się w działalności na rzecz umacniania rodzin. W tym roku Nagrodą im. Czcigodnego Sługi Bożego Jerzego Ciesielskiego został uhonorowany metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Jak napisano w uzasadnieniu: „Przy wyborze Laureata wzięto pod uwagę całokształt działalności duszpasterskiej metropolity krakowskiego, ze szczególnym uwzględnieniem działań na rzecz umacniania rodzin w Polsce, skutecznego podejmowania różnych form tej działalności, w celu dotarcia do możliwie największego grona odbiorców. Kapituła zauważyła też, że Laureat, będąc naukowcem, podjął i z powodzeniem realizuje obowiązek posługi myślenia wobec rodzin w Polsce, znajdującej się nadal na wirażu dziejów”.

Więcej informacji na stronie diecezja.pl

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

Zobacz również:

Abp. Markowi Jędraszewskiemu przyznano nagrodę im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Tysiąclecia za rok 2019

Abp. Marek Jędraszewski Człowiekiem Roku 2019 Klubów „Gazety Polskiej”

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności