Abp. Marek Jędraszewski Człowiekiem Roku 2019 Klubów „Gazety Polskiej”

Abp. Marek Jędraszewski Człowiekiem Roku 2019 Klubów „Gazety Polskiej”

Archidiecezja Krakowska poinformowała, że Abp. Marek Jędraszewski został Człowiekiem Roku 2019 Klubów „Gazety Polskiej”

reklama

„Dał się poznać jako niezłomny obrońca wiary i głosiciel prawdy. Nie uległ zastraszaniu i represjom” – napisał o abp. Marku Jędraszewskim Ryszard Kapuściński, prezes Klubów „Gazety Polskiej”.

reklama

Jak wyjaśnia Ryszard Kapuściński w uzasadnieniu wyróżnienia, metropolita krakowski „nazywa zło złem, a grzech – grzechem” nie zważając na opinię innych. Przytacza też wypowiedzi arcybiskupa dotyczące m.in. szerzącej się ideologii LGBT oraz niebezpiecznego zjawiska ekologizmu, które wskazują, że abp Jędraszewski „nie boi się mówić prawdy o dzisiejszym świecie”. Wspomina także o atakach skierowanych w jego stronę oraz o wsparciu, które otrzymuje od wielu Polaków: „Dał się poznać jako niezłomny obrońca wiary i głosiciel prawdy. Nie uległ zastraszaniu i represjom” – można przeczytać w środowym wydaniu „Gazety Polskiej”.

Coroczna nagroda Człowieka Roku Klubów „Gazety Polskiej” przyznawana jest przez członków prawie 500 klubów, czytelników i sympatyków Strefy Wolnego Słowa. Otrzymują ją osoby, które w szczególny sposób zasłużyły się dla Polski. Laureatami nagrody są m.in. prezydent RP Andrzej Duda czy premier Mateusz Morawiecki.

Źródło: Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej
reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności