41-latek włamał się do zakładu pogrzebowego

W okresie od listopada do grudnia 2019 roku nieznany sprawca dokonał szeregu kradzieży z włamaniem do budynków na terenie miasta. Złodziej „gustował” w prywatnych mieszkaniach, do których dostawał się po uprzednim wyważeniu okien lub drzwi. Z kilku mieszkań ukradł m.in. laptopy, tablety, konsole do gier, biżuterię oraz gotówkę. Nie oszczędził także siedziby jednego z zakładów pogrzebowych, z którego zrabował ponad 7 tys. złotych.

Policjanci z Komisariatu Policji II w Krakowie wpadli na trop włamywacza i ustalili jego tożsamość oraz miejsce zamieszkania. 2 stycznia mężczyzna został zatrzymany w jednej z miejscowości na terenie powiatu wielickiego. 41-latek posiadał przy sobie nieznaczne ilości amfetaminy. Zatrzymany przyznał się do zarzucanych mu czynów oraz do tego, że skradzione przedmioty sprzedał, a uzyskaną ze sprzedaży gotówkę wydał. Straty, jakie spowodował  wyceniono na kwotę prawie 28 tys. złotych.

Podejrzany odpowie za posiadanie amfetaminy, kradzież, kradzież z włamaniem.  Grozi do 15 lat pozbawienia wolności – z uwagi na to że działa w warunkach recydywy.

Na wniosek prokuratury decyzją sądu został tymczasowo aresztowany.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności