28. Finał WOŚP 2020 w Krakowie [program]

Już w niedzielę wolontariusze wyjdą na ulice miasta, aby zbierać pieniądze podczas 28. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka  organizowana jest dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Wielki koncert w Krakowie odbędzie się na placu pod Wawelem na Powiślu 11.

Królewskie miasto Kraków od wczesnych godzin porannych wypełni fala wolontariuszy, którzy będą kwestować przez całą niedzielę. Tradycyjnie będzie to czas dobrej zabawy, jednoczącej we wspólnym pomaganiu.

Ten rok jednak przynosi ważne zmiany. Finałowy koncert odbędzie się tym razem na placu pod Wawelem.

Koncert na Powiślu:

  • 16.10-16.45 – Tabu
  • 17.00-17.45 – SKA Petarda
  • 18.00-18.45 – Prawda
  • 19.00-19.50 – Marysia Starosta
  • 20.00-20.15 – Światełko do Nieba
  • 20.15-21.00 – Nocny Kochanek

Koncert poprowadzą Karolina Kowalska i Marek Rusinek.

W przerwach między zespołami, ze sceny będzie można „wylicytować” wyjątkowe fanty. Przy tej okazji siedziba Sztabu WOŚP na finałowy weekend przeniesie się do Metaforma Cafe. To właśnie tutaj będziemy rozliczać wolontariuszy, tu będzie można nabrać sił, coś przekąsić i napić się czegoś ciepłego.

Ale to nie wszystko. W tym roku, Kraków symbolicznie przeniesie „serce” finałowych wydarzeń z Rynku Głównego na Powiśle. W tym celu zostanie zorganizowany Wielki Pochód Świątecznej Pomocy. A na Powiślu stanie Orkiestrowe miasteczko, gdzie tradycyjnie będzie można się nauczyć pierwszej pomocy w namiocie Ratujemy i Uczymy Ratować.

Na stoiskach będzie można zaopatrzyć się we wszelkiego rodzaju gadżety finałowe – zarówno te pochodzące z Siemashopu, jak i przygotowane specjalnie na krakowski Finał. Jak co roku będzie można zarejestrować się do bazy dawców szpiku w namiocie Fundacji DKMS oraz do akcji krwiodawstwa.

mat.prasowe

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności