10-lecie Z.B.U.K.A w Krakowie. Zapraszamy na koncert

10-lecie Z.B.U.K.A w Krakowie. Zapraszamy na koncert

Już 16 lutego w klubie Zet Pe Te Z.B.U.K.U uchyli rąbka tajemnicy z swojej zapowiadanej płyty. Raper powraca na scenę po epizodzie aktorskim w filmie Proceder.

reklama

„Hip-hop podnosił mnie, kiedy byłem w największych życiowych dołach”
Z.B.U.K.U, a właściwie Michał Buczek, muzyką zajmuje się od 2010 roku, gdzie na początku musiał kraść rodzicom samochód by móc jeździć na koncerty.
W 2011 roku po występie w Opolu w ramach Hip Hop Opole B4 Party, młodym artystą zainteresował się Tomasz Chada, czego efektem był utwór „Tego nie da się naprawić”. Następnie Z.B.U.K.U wystąpił gościnnie na bijącym rekordy popularności albumie producenckim Donatan – Równonoc.
2013 rok przyniósł kontrakt z wytwórnią Step Records i wydanie debiutanckiego albumu zatytułowanego „Że życie ma sens”, na którym gościnnie wystąpili m.in. Bezczel, Bonson oraz Jopel. Płyta uplasowała się na 18. miejscu zestawienia OLiS.

Najnowszy solowy album „Konsekwentnie” z 2018 roku, gdzie gościnnie pojawiają się m.in. duet Małach & Rufuz, KaeN, Kobik, Jano Polska Wersja Oficjalnie, Sztoss, oraz Bajorson Oficjalnie, jest czwartą, najbardziej dopracowaną płytą ZBUKA. Cały odsłuch albumu jest dostępny na platformie YouTube.

Raper był mocno związany z Tomaszem Chadą, którego uważa za muzycznego mentora. Rok po jego śmierci ZBUKU wydał singiel „List do Chady”, a także odegrał rolę w filmie Proceder.

Rok 2020 to świętowanie 10-lecia działalności artystycznej ZBUKA. Z tej okazji wszyscy oczekują nowego albumu, a Raper zdradza przedsmak, wydając najnowszy singiel „Wiem co jest 5 vol. II”

reklama

Tradycyjnie przed gwiazdą wieczoru wystąpią zdolni artyści. Z Poznania przyjedzie RotaCyjny, 22-latek wystąpi razem z bardzo dobrym kolegą pod pseudonimem „Siekiera RS”, z którym nagrał kilka utworów. Artysta pracuje właśnie nad pierwszą solową płytą, a jako suport występował już np. przed Zeusem, Polską Wersją, Popkiem, Trzecim Wymiarem, czy Bonusem RPK.

Drugim wykonawcą będzie pochodząca z Krakowa BRONX. Młoda raperka od trzech lat żyje kulturą hip-hop. Wcześniej również zajmowała się muzyką, jednak preferowała rockowe brzmienia. Gra na gitarze, pianinie, ale jej głównym kierunkiem jest rap. W swojej muzyce przekazuje zasady moralne, cząstkę zwariowania, złości, agresji i innych emocji. W weekendy studiuje w Szkole Muzyki nowoczesnej w Wrocławiu.

Bilety w cenach:
35zł – regular
45zł – w dniu koncertu
dostępne na:
https://goingapp.pl/evt/2188916/zbuku-krakow-zet-pe-te-16022020

oraz w sieci salonów Empik.

Na koncert zapraszają: DM Agency i New Vibes Events.

Wydarzenie na facebook’u: https://www.facebook.com/events/753651358449783/

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności