ZDMK: Podsumowanie jesiennych remontów

Tuż przed zimą ostatnie ekipy finalizują prace remontowe na krakowskich ulicach. W północnej części miasta nowa nawierzchnia pojawiła się m.in. na ul. Balickiej, Bartosza Głowackiego, Brzeskiej, Kocmyrzowskiej i Kantorowickiej.

Balicka

Nowa nawierzchnia pojawiła się na niespełna półkilometrowym fragmencie ulicy Balickiej, od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do zjazdu w os. Widok. Odnowione zostały krawężniki oraz dwa perony przystankowe. Gładka, równa nawierzchnia znacznie poprawiła komfort jazdy pojazdów. Z uwagi na to, że ulica jest ważnym ciągiem komunikacyjnym prace toczyły się nocą.

Całkowity koszt remontu to ok. 1,5 mln zł.

Bartosza Głowackiego

Ulica Bartosza Głowackiego w trakcie realizacji inwestycji związanej z przebudową ciągu ulic Królewskiej, Podchorążych i Bronowickiej pełniła bardzo ważną rolę – kierowany był nią objazd. Po zakończeniu inwestycji ulica została objęta remontem, nowa nawierzchnia została położona od skrzyżowania z ulicami: Bronowicką, Piastowską i Podchorążych do ulicy Czyżewskiego. Oprócz nawierzchni, poprawiono krawężniki oraz chodniki.

Koszt prac to ok. 1,8 mln zł.

Brzeska

Nową nawierzchnię ulica zyskała na blisko 4 km odcinku, od skrzyżowania z ul. Igołomską do granic miast. Dodatkowo odnowione zostały zatoki autobusowe (5), na których w przyszłym roku pojawią się wiaty.

Gładki dywanik asfaltowy pokrył również most prowadzący w kierunku Niepołomic. Na chodnikach ułożona została antypoślizgowa żywiczna nawierzchnia. Na moście zamontowano nowe balustrady mostowe i bariery energochłonne, wymienione zostały dylatacje.

Koszt remontu nawierzchni to ok. 5,1 mln zł. Koszt remontu mostu (I etap) to ok. 5,5 mln zł.

Kocmyrzowska

Nowa nawierzchnia pojawiła się na długości ok. 250 m – na wysokości os. Widok oraz na długości ok. 840 m– od. ul. Kantorowickiej do Morcinka. Odnowione zostały pobocza. Tu również z uwagi na ważny ciąg komunikacyjny prace realizowane były nocą.

Koszt prac to ok. 1 mln zł.

Kantorowicka

Nowa gładka nawierzchnia pojawiła się na długości ok. 140 m –  odcinek od skrzyżowania z ul. Kocmyrzowską do wjazdu do szpitala Okulistycznego.

Koszt prac ok. to 90 tys. zł.

Info ZDMK

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Fot. Poglądowe

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności