Za darmo! Już w sobotę i niedzielę zapraszamy na kolejne spacery z przewodnikiem po Krakowie

Za darmo! Już w sobotę i niedzielę zapraszamy na kolejne spacery z przewodnikiem po Krakowie

Już w sobotę i niedzielę zapraszamy na kolejne spacery po Krakowie, w ramach trwającej 48. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”.

reklama

Sobota, 7 grudnia:

 • dla odznaki brązowej: „Kraków gotycki”
  Podczas spaceru poznamy średniowieczny Kraków. Nasze miasto ma zachowany średniowieczny plan i jego głównymi zabytkami zarówno świeckimi jak i kościelnymi są zabytki z okresu gotyku.
  zbiórka: godz. 9.00, hol Domu Turysty PTTK – Hotelu Wyspiański, ul. Westerplatte 15-16
 • dla odznaki srebrnej: „Podgórze i jego zabytki – część pierwsza”Poznamy Podgórze, którego historia jako samodzielnego miasta zaczyna się 1784 r., a kończy
  w 1915 r. Wtedy to na trzecim moście podali sobie dłonie prezydent Krakowa Juliusz Leo oraz burmistrz Podgórza Franciszek Maryewski w sposób symboliczny pieczętując złączenie obu sąsiadujących ze sobą miast. Dzisiejsze Podgórze to intrygujący, pełen różnorodnych walorów obszar o ciekawych historycznych korzeniach i własnej tożsamości.
  zbiórka: godz. 10.30 na Rynku Podgórskim

Niedziela, 8 grudnia:

 • dla odznak srebrnej i złotej: „Zaginione kościoły Krakowa”
  zbiórka: godz. 9.00, hol Domu Turysty PTTK – Hotelu Wyspiański, ul. Westerplatte 15-16

Akcja „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa” organizowana jest przez Oddział Krakowski PTTK – Koło Grodzkie przy współpracy z Miastem Kraków, Towarzystwem Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Zamkiem Królewskim na Wawelu oraz Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły.

reklama

Szczegółowe informacje o akcji, program na cały miesiąc, regulamin zdobywania odznaki można uzyskać na stronie internetowej kologrodzkie.pl.

Fot. poglądowe Pixabay

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności