W ten weekend zapraszamy na Krakowski Kiermasz Książki

Do tego, że książka jest najlepszym prezentem pod choinkę, nie trzeba nikogo specjalnie przekonywać. Podobnego zdania są krakowscy antykwariusze i bukniści, którzy 7 i 8 grudnia już po raz ostatni w tym roku wystawią swoje książkowe skarby na placu św. Marii Magdaleny w ramach przedświątecznego Krakowskiego Kiermaszu Książki.

Wzruszająca Śmierć pięknych saren” Oty Pavla w pięknym, starym wydaniu PIW, kolekcjonerskie wydania książek Stanisława Lema, a może urocze „liliputki” z serii Wydawnictw Artystycznych i Filmowych? Przedświąteczny Kiermasz Książki na placu św. Marii Magdaleny zaspokoi najwybredniejszych i pomoże zrealizować najbardziej oryginalne prezentowe pomysły.

W dniach 7 i 8 grudnia w godz. 10.00-18.00 w sercu najstarszej części miasta można będzie się natknąć na zbiory antykwariatów: „Abecadło”, „Biblioteka Domowa”, „PiBook”, „Suszek”, „451 stopni”, „Szafa Pełna Książek” i „Świat w Tunelu” oraz anglojęzycznej księgarni American Bookstore; nie zabraknie również bukinistów znanych spod Hali Targowej i z innych miejsc Krakowa kojarzonych z książką. Świąteczne przybranie i pakowanie książek zapewni Stowarzyszenie Pełna Kultura, na miejscu będzie się również można napić ciepłej kawy, herbaty i gorącej czekolady z mobilnej rikszy.

Kiermasz wieńczy całoroczny cykl realizowany przez Krakowskie Biuro Festiwalowe w ramach strategii wspierania księgarstwa tradycyjnego, wpisanej w program Kraków Miasto Literatury UNESCO.

Organizatorem kiermaszu jest Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator programu Kraków Miasto Literatury UNESCO. Projekt realizowany przy wsparciu Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach programu: „Promocja czytelnictwa”.

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności