Trwa przebudowa schroniska dla zwierząt

Coraz lepiej prezentuje się nowy pawilon dla psów, który jest realizowany w ramach przebudowy schroniska dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej – informuje Urząd Miasta Krakowa.

Budynek pawilonu jest już zadaszony, położone są tynki zewnętrzne i wewnętrznie, wykonawca rozpoczął montaż instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Aktualnie wykonywane są także posadzki wybiegów zewnętrznych dla psów i przekładki instalacji zewnętrznych.

Realizacja tej fazy przebudowy schroniska  trwa od jesieni ubiegłego roku. Za realizację schroniska odpowiada Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie. Na początku października 2018 r. została podpisana umowa na kwotę 4,7 mln zł z wykonawcą – konsorcjum firm ATB i Jarkop.

Najpierw została przygotowana dokumentacja wykonawcza, a od wiosny rozpoczęły się prace w terenie – rozebrano stary budynek kwarantanny. W to miejsce powstaje nowy pawilon, gdzie znajdzie się miejsce dla kilkudziesięciu psów. W ramach tego zlecenia wyremontowany będzie wjazd do schroniska oraz miejsca postojowe dla gości.

Warto wiedzieć, że w poprzednich latach miasto zmodernizowało kotłownię schroniska oraz wybudowało budynek rekonwalescencji dla zwierząt.

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności