Tak będzie wyglądał park Zakrzówek

Zarząd Zieleni Miejskiej opublikował zdjęcia makiety Zakrzówka po zrealizowaniu tam parku. Cały akwen będzie dostępny dla mieszkańców. Krakowianie będą mogli korzystać z części zrewitalizowanego parku już w 2020 r., a całość projektu (otoczenie akwenu, centrum sportów wodnych i park) zostanie udostępniona w 2022 r.

Na Zakrzówku jest wystarczająco dużo miejsca dla wszystkich. Ingerencja w cały obszar jest niewielka – wynika przede wszystkim z potrzeby zapewnienia bezpieczeństwa i komfortu dla osób, które tam będą przebywały przez cały rok. Plaże i kąpielisko będą bezpłatne.

Na małym zbiorniku będzie plaża i szerokie pomosty na wodzie a na dużym akwenie kawiarnia i piękne miejsce do odpoczynku nad wodą. Budynki zajmą mniej niż 1 proc. powierzchni parku. Będzie bezpiecznie i wciąż pięknie. Baseny i plaże będą dostosowane dla osób niepełnosprawnych.

Czasem trudno jest sobie wyobrazić, jak przyszłość Zakrzówka będzie wyglądała, dlatego ZZM opublikował zdjęcia makiety, która jednoznacznie pokazuje, w jakim stopniu wykonawca ingeruje w teren parku oraz jak będą wyglądały ogólnodostępne, bezpieczne tereny przyszłego parku.

– Jestem pewien, że mimo wątpliwości, które w ostatnim czasie się pojawiły i które są dowodem troski aktywistów o Zakrzówek, będziemy mogli jak najszybciej oddać do użytku bezpieczny park dla wszystkich mieszkańców – zaznacza Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej.

Prace realizowane na Zakrzówku są absolutnie pionierskim przedsięwzięciem. Razem z projektantami i wykonawcami prac pracownicy ZZM starają się rozwiązywać pojawiające się problemy jak najszybciej.

– Chcielibyśmy wiedzieć i znać odpowiedzi na wszystkie pojawiające się w trakcie prac pytania, ale nie zawsze je znamy i wspólnie znajdujemy rozwiązania. Prosimy wszystkich o wyrozumiałość – staramy się przejść przez proces budowy najlepiej jak to możliwe. Dla osób zaangażowanych w ten projekt to naprawdę najtrudniejszy okres – mówi Kempf.

Fot. Piotr Kempf / Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności