Szósta edycja Drownfest już w drugiej połowie grudnia!

Już 21 grudnia w krakowskim klubie Zaścianek odbędzie się szósta edycja reaktywowanego festiwalu Drownfest. Zagrają: Tester Gier, Drown My Day, Moron, IAMONE, Burn The Witch oraz Dirtred.
Po trzech latach przerwy, Drownfest powraca na krakowską mapę koncertową! W roli headlinerów wystąpią crossover’owcy z Testera Gier oraz gospodarze imprezy – grupa Drown My Day. Obydwa zespoły zapowiadają dłuższą współpracę, o czym będziemy informować już w następnym tygodniu!

Oprócz wspomnianych grup, 21 grudnia w klubie Zaścianek wystąpią: post-hardcore’owy MORON oraz djentowy IAMONE. Całość line-up’u uzupełnią lokalne Burn The Witch oraz Dirtred (będzie to ich pierwszy występ od ponad dekady!).
Bilety w cenie 35 PLN można zakupić w przedsprzedaży na: http://bit.ly/drownfest-bilet.

Zainteresowanie koncertem jest bardzo duże, dlatego zalecamy nie zwlekać dłużej z zakupem wejściówek.
KIEDY: 21.12.2019 GDZIE: KRAKÓW @ Zaścianek (ul. Rostafińskiego 4) BILETY: 29 PLN (I pula) WYPRZEDANE! / 35 PLN (II pula) / 45 PLN (w dniu koncertu)


Patronat: Music Alert | MetalSide | MetalRuleZ | Cowkrakowie.pl | Kvlt | Polish Deathcore Crew | MetalNews.pl | Rock Area


TESTER GIER | crossover, thrash metal
Zespół Tester Gier powstał pod koniec 2012 roku. Od tego czasu działa bardzo intensywnie, zagrał ponad 200 koncertów na terenie całego kraju, i nie tylko. Ma na swoim koncie koncerty u boku takich zespołów jak Suicidal Tendencies, D.R.I, Agnostic Front, czy Sepultura. Zespół wykonuję Crossover Thrash w klasycznej formie z domieszką Punk Rocka oraz Hardcore. Od 2013 roku zespół wydał cztery studyjne albumy, brał udział w różnych kompilacjach i składankach, na swoim koncie ma także album – kompilacje swoich utworów z lat 2013-2016. Muzykę Testera Gier cechują polskie teksty, bardzo szybkie tempa, krótkie utwory, oraz charakterystyczne szybkie partie wokalne.
https://www.facebook.com/xtestergierx


DROWN MY DAY | deathcore, metalcore
Grupa powstała w 2006 roku w Krakowie. W latach 2007-2010 zespół wydał kilka mniejszych wydawnictw, w tym m.in. EPkę „FORGOTTEN” (rok 2010), dzięki której zespół został zauważony przez fanów metalcore i deathcore z całej Europy. Rok 2013 przyniósł pierwszy pełnoprawny album „CONFESSIONS”, który ukazał się dzięki niemieckiej wytwórni NOIZGATE RECORDS. Album promowany był licznymi trasami koncertowymi na terenie całej Polski oraz w takich krajach jak chociażby Niemcy, Belgia, Holandia, Słowacja, Węgry czy Czechy.
W listopadzie 2018 roku ukazał się drugi longplay zatytułowany „THE GHOST TALES” (Noizgate Records). DROWN MY DAY promowali ten materiał w trakcie trasy koncertowej KNOCK OUT TOUR gdzie wystąpili się u boku DECAPITATED, FRONTSIDE oraz VIRGIN SNATCH. W tej chwili zespół szykuje kolejne małe wydawnictwo, którego premiery możemy spodziewać się na przełomie 2019 i 2020 roku.
https://www.facebook.com/drownmyday


MORON | post-hardcore
Bezkompromisowa maszyna koncertowa łącząca w sobie przestrzeń, moc, agresję i polskie teksty. Masa koncertów w klubach i na festiwalach w całym kraju i materiał, który zawsze nagrywany jest z serduchem i energią. Na koncertach nie zwykli się oszczędzać i zawsze grają do ostatniej kropli potu. Do tej pory chłopaki skupiali się na wydawaniu krótkich materiałów, na swoim koncie od 2008 roku mają 5 EP i jedną płytę długogrającą.
Obecnie promują kolejne LP, na którym zawarli wypadkową tego, co siedziało im w głowach. „DOM” jest różnorodny: melodyjny, ostry, smutny i dający nadzieję. Nie zmieniło się tylko jedno: oparcie muzy na emocjach i teksty po polsku. Na nowej płycie MORON porusza tematy związane z dorastaniem i tworzeniem relacji, zarówno te pozytywne, jak i trudne. Na Drownfest pojawią się po raz trzeci, wcześniej mogliście oglądać ich w 2014 i 2016 roku.
https://www.facebook.com/moronhc


IAMONE | djent, progresywny metalcore
Utworzony w kraju znanym głównie za death metalowe zespoły takie jak Behemoth, Decapitated czy Vader, w kwietniu 2018 roku na Polskiej scenie pojawiło się ΙAMONE, lecz sam projekt sięga nawet późnego 2015 roku. Ten nietypowy kwartet tworzy – Kuba Sawicki, Kamil Zieliński, Mikołaj Wawrzyniak i Mateusz Ślązak.
Startując z muzycznym klipem do ich pierwszego singla „Of Life: Awakening”, ΙAMONE przez następne parę miesięcy kontynuowało promocje kolejnymi 2 Singlami „Of Space: Infinitude” i „The Answer // Forty-Two”, jak i również krótkim filmem „L I F E” zwiastującym nadchodzący album. Zaledwie cztery miesiące później, zespół wydał godzinny, składający się z 13 utworów koncepcyjny album „The Life Code”! Szybko zdefiniowali własny styl i zostali również docenieni przez fanów innych gatunków.
https://www.facebook.com/iamoneofficial


BURN THE WITCH | metalcore
Zespół Burn The Witch został założony w 2008 roku i z czasem stał się jednym z czołowych metalcorowych bandów w Polsce. Duża liczba rozegranych na przestrzeni lat koncertów świadczy o sporej popularności, a wśród kapel z którymi mieli okazję dzielić scenę, wymienić można takie gwiazdy jak; While She Sleeps, Of Mice & Men, Betraying The Martyrs czy My Autumn.
Na dyskografię zespołu składa się m.in. EP Malleus Maleficarum z 2012 roku, Spectres wydane w 2014 oraz zupełnie swieże (2019) EP Auf Wiedersehen, zapowiadające zmiany personalne w składzie.
https://www.facebook.com/burnthewitchcore


DIRTRED | groove metal
Założony w 2008 roku Dirtred ma na koncie dwie EPki (Demostration – 2010, All We Know – 2012) oraz wydany zeszłego lata LP (Transmissions From Below – 2018). Przez wiele lat projekt funkcjonował wyłącznie w postaci aktywności studyjnej, Drownfest będzie pierwszym występem na żywo od ponad dekady. Obecny line-up Dirtred tworzą muzycy znani krakowskiej scenie z zespołów Drown My Day, Black Palm, Skull Bash oraz Blood Dries First. Są to: Andrzej Bańdo (wokal), Sławomir Wojtas (gitara), Michał Dzierwa (bas) oraz Adam Paniak (perkusja).
https://www.facebook.com/dirtred

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności