Szczegóły wczorajszego pożaru w przedszkolu na ul. Sołtysowskiej

Wczoraj informowaliśmy was o pożarze, który wybuchł w przedszkolu przy ulicy Sołtysowskiej w Krakowie. Dziś już trochę więcej jest wiadome na temat tego zdarzenia. Jak podaje Państwowa Straż Pożarna, ustalono, że z pomieszczeń zlokalizowanych na parterze wydobywa się ciemny, gęsty dym. Wychowawcy ewakuowali podopiecznych i obsługę na zewnątrz budynku. Podano dwa prądy wody, jeden do pomieszczeń przedszkola drugi na palącą się elewacje budynku.

Równocześnie z prowadzonymi działaniami gaśniczymi prowadzono ewakuację ludzi z wyższych kondygnacji przy użyciu drabiny mechanicznej. Na miejsce zdarzenia zadysponowano: zespoły ratownictwa medycznego, pogotowie gazowe, pogotowie energetyczne, pogotowie MPEC-u, służby techniczne zarządcy obiektu. Przybyłe na miejsce służby techniczne zabezpieczyły media w części bloku objętym pożarem. Dalsze działania polegały na kontrolowaniu pogorzeliska, sprawdzeniu lokali mieszkalnych zlokalizowanych nad lokalem objętym pożarem.

W wyniku pożaru trzy osoby zostały zaopatrzone przez ratowników medycznych. W działaniach udział brało 13 zastępów Państwowej Straży Pożarnej.

Na chwilę obecną nie jest znana przyczyna pożaru.

Info Państwowa Straż Pożarna

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności