Stanisław Soyka zagra dziś w Krakowie

Stanisław Soyka zagra dziś w Krakowie

Stanisław Soyka nie przestaje zaskakiwać! Artysta powraca wraz ze swoją nową płytą pt. „Muzyka i słowa”. Autor takich hitów jak „Tolerancja” czy „Cud niepamięci” już w grudniu odwiedzi Kraków, by podzielić się ze słuchaczami swoimi najnowszymi kompozycjami. Koncert odbędzie się 16 grudnia, o godz. 20.00 w Operze Krakowskiej.

reklama

Stanisław Soyka – polski wokalista popowy i jazzowy, pianista, gitarzysta, skrzypek, kompozytor i aranżer. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w wieku 7 lat, śpiewając w chórze kościelnym. Jego talent został szybko zauważony i doceniony w świecie jazzowym. Swoje pierwsze solowe kroki stawiał mając zaledwie 19 lat.

reklama

Aktualnie w dorobku Stanisława Soyki znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Artysta ciągle się zmienia, dużo improwizuje, a mimo to jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach. Jest niezwykle charyzmatyczny – z łatwością podbija serca zgromadzonej publiczności. Jego muzyka to magiczny przekaz emocji, którymi chce się dzielić ze słuchaczami.

„Muzyka i słowa” jest pierwszym od prawie 15 lat w pełni autorskim dziełem tego artysty. Sam Soyka określa muzykę zamieszczoną na nim jako mieszankę folku, rythm’u, bluesa, reggae i ballady. Piosenki pomimo różnorodności stylistycznej są prostolinijne, prawdziwe i szczere. To muzyczne wyznanie bez podrasowania.

Na płycie znajdują się utwory, w których odnajdziemy cała amplitudę uczuć: miłość, zazdrość, ciepło, zimno i gorąco. Jest też pieśń o miłości do Warszawy „Lubię wracać do Warszawy”, a także kompozycja szczególna, niewysłany list dojrzałego sześćdziesięcioletniego „chłopaka” do swych rodziców: „Mamulu, Tatulu”.

O swoich intencjach Stanisław Soyka mówi: „Chciałem pokazać piękno świata – świata przedstawionego tak po prostu, przez dzisiejszego mnie. Zależało mi na tym, by ta muzyka mogła przytulać, dawać przestrzeń i oddech. A także – by te piosenki były dostępne dla każdego, kto lubi śpiewać. A w tych tekstach, mam wrażenie, że jest normalnie; tam jestem dzisiejszy ja i – gdy będziecie Państwo ich słuchać – będzie mi miło móc tam Państwa spotkać”.

Bilety na koncert dostępne są na stronach internetowych eventim.plebilet.pl i biletin.pl oraz w sklepach sieci Empik i MediaMarkt.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności