Spędź aktywnie święta w Krakowie

Spotkanie z rodziną, wyjście ze znajomymi, oglądanie telewizji i jedzenie? Co można robić w Boże Narodzenie w Krakowie? Urząd Miasta Krakowa podpowiada, jak aktywnie spędzić święta w naszym mieście.

W czwartek, 26 grudnia, od godziny 14.00 można uczestniczyć we wspólnym kolędowaniu w ramach targów bożonarodzeniowych przy pomniku Adama Mickiewicza. To dopiero jednak początek świątecznych atrakcji.

W Celestacie trwa wystawa pokonkursowa szopek. Rzemiosło to wpisane jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Wystawę na ul. Lubicz 16 można oglądać do 23 lutego.

Jak co roku w okresie świątecznym rodzina Malików – twórców krakowskich szopek, zaprasza 26 grudnia o godz. 18.00 do Celestatu na przedstawienie jasełkowe. Występ adresowany jest szczególnie do rodzin z dziećmi, ale organizatorzy zapraszają wszystkich, dla których ważne jest przypomnienie dawnych tradycji.

Święta Bożego Narodzenia w Krakowie trudno sobie wyobrazić bez tradycyjnej żywej szopki. W wigilię plac przy ul. Franciszkańskiej 4 znów zamieni się w krakowskie Betlejem. Przez całe święta będzie można zobaczyć żywe zwierzęta otoczone postaciami Świętej Rodziny, a także wziąć udział w kolędowaniu i obejrzeć jasełka.

Ślizgawka przy Nowohuckim Centrum Kultury to aktywna propozycja spędzenia wolnego czasu. Mobilne lodowisko o powierzchni 800 m2 będzie czynne we wtorek, 24 grudnia, w godz. 9.00-14.30 oraz w czwartek, 25 grudnia, w godz. 13.00- 20.30.

Tradycyjnie mieszkańcy i turyści, w okresie świątecznym będą mogli skorzystać z licznej oferty muzeów. Szczegółowe informacje o godzinach otwarcia znajdują się tutaj.

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności