Prezydent Krakowa podsumowuje 2019 rok

Na stronie Urzędu Miasta Krakowa pojawiło się podsumowanie 2019roku przez prezydenta Jacka Majchrowskiego:

Było kilka spraw, które można uznać za sukces. Choćby przebudowa ul. Królewskiej, Podchorążych, Bronowickiej i linii tramwajowej do Bronowic. Dużą rolę miasto odgrywa przy realizacji prac budowlanych w instytucjach kultury: Muzeum Krakowa, Muzeum Fotografii, Teatru KTO czy przy zakończonym remoncie Teatru Groteska.

W przyszłym roku największym wyzwaniem będą inwestycje miejskie. Mamy przed sobą kilka inwestycji, których realizacja się wydłużyła. Są to np. kolejny etap przebudowy ul. Igołomskiej, rozpoczęcie rozbudowy al. 29 Listopada czy budowa linii tramwajowej z Krowodrzy Górki do Górki Narodowej.

W przypadku tak dużych przedsięwzięć w grę wchodzi dużo czynników – np. przy pozwoleniach na budowę ZRID jest ok. 5 tys. osób (sąsiadujących z realizowaną inwestycją – przyp. red.), do których trzeba wysłać pismo (z powiadomieniem o zamiarze rozpoczęcia prac budowlanych – przyp. red.), którzy muszą wyrazić zgodę. Przy tak wielu podmiotach zawsze znajdzie się kilkanaście osób, które będą protestowały, co później skutkuje wydłużeniem prac.

Czego możemy życzyć miastu na przyszły rok?

Przede wszystkim stabilizacji. Chcę, by nie było rewolucyjnych działań, tylko ewolucyjne. Ważne, by wszystko odbywało się spokojnie, żeby miasto normalnie się rozwijało.

Źródło UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności