Pożar w prywatnym przedszkolu – miasto gotowe pomóc dzieciom

Po groźnym pożarze, który zniszczył budynek niepublicznego przedszkola na ul. Sołtysowskiej w Czyżynach, w trudniej sytuacji znalazło się 54 uczęszczających tam dzieci. Miasto deklaruje, że jest gotowe pomóc w znalezieniu nowej lokalizacji dla maluchów. Wszystko zależy od decyzji właściciela placówki oraz rodziców dzieci.

Właściciel prywatnego przedszkola może zwrócić się do Gminy Miejskiej Kraków z prośbą o pomoc w znalezieniu nowej lokalizacji.

– Jesteśmy gotowi pomóc dzieciom i ich rodzicom. Możemy zaoferować utworzenie oddziałów przedszkolnych w Szkole Podstawowej nr 103. Jesteśmy w kontakcie z niepublicznym przedszkolem. Czekamy na decyzję właściciela i rodziców – mówi Anna Korfel-Jasińska, zastępca prezydenta Krakowa ds. edukacji, sportu i turystyki.

16 grudnia w niepublicznym przedszkolu, zajmującym parter budynku przy ulicy Sołtysowskiej, doszło do groźnego pożaru. Na miejsce skierowano 12 zastępów straży pożarnej. Ewakuowano wszystkie osoby przebywając w placówce – około pięćdziesięcioro dzieci oraz ich opiekunów.

Info UMK

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności