Policyjne działania w rejonie Dworca PKP Kraków-Główny i Dworca Autobusowego MDA

Aby nadchodzący okres „Świąt Bożego Narodzenia” przebiegał w atmosferze spokoju funkcjonariusze Komisariatu Policji II w Krakowie rozpoczynają w rejonie Dworca PKP Kraków-Główny i Dworca Autobusowego MDA w Krakowie wzmożone działania prewencyjno – operacyjne na rzecz zwiększenia poziomu bezpieczeństwa podróżnych zmierzających w tym czasie do swoich rodzinnych stron. Jak co roku w tym okresie występuje intensywny ruch w rejonie największych węzłów komunikacyjnych, który sprzyja dużej aktywności osób trudniących się tzw. kradzieżami kieszonkowymi.

Chwila nieuwagi lub beztroski może być zaproszeniem „kieszonkowców” do dokonania kradzieży naszych dokumentów, środków płatniczych, urządzeń elektronicznych czy też bagażu. Działają w grupach, są w różnym wieku i wtapiają się w otoczenie. Każdy członek grupy ma określone zadanie do wykonania począwszy od typowania ofiary, po odwracanie uwagi, krycie faktycznego sprawcy, dokonywanie kradzieży, przejmowanie łupu i przekazywanie pozostałym – tak dbają o własne bezpieczeństwo, a w tym co robią są doskonali.

W celu zminimalizowania ryzyka wystąpienia takich zdarzeń Komisariat Policji II w Krakowie postanowił zwiększyć ilość patroli wykorzystując do tych działań również patrole operacyjne. Pamiętajmy jednak, że wykazując się w tym czasie zwiększoną czujnością nie damy okazji „kieszonkowcom” do dokonania kradzieży, a nasza podróż nie stanie się przykrym doznaniem.

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności