Podsumowanie akcji „Alkohol i narkotyki” na drogach powiatu krakowskiego

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Krakowie przeprowadzili działania „Alkohol i narkotyki”. Celem akcji było wyeliminowanie z ruchu kierowców poruszających się po drogach pod wpływem alkoholu lub innych środków odurzających.

Podczas działań policjanci skoncentrowali się na przeprowadzeniu stanu trzeźwości kierujących i udaremnieniu dalszej podróży tym, którzy poruszają się pojazdem pod wpływem alkoholu lub środków odurzających. Ich celem była również poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby wypadków drogowych, spowodowanych przez kierujących „na podwójnym gazie”, bądź pod wpływem narkotyków.

W ramach całodniowych działań, przeprowadzonych w piątek (29 listopada br.) na drogach powiatu krakowskiego, mundurowi dokonali 60 kontroli pojazdów, ujawniając przy tym 35 wykroczeń w ruchu drogowym. W 8 kontrolowanych pojazdach stwierdzili  nieprawidłowości w stanie technicznym, co skutkowało zatrzymaniem dowodów rejestracyjnych. Na zawartość alkoholu policjanci przebadali 699 kierowców – wszyscy byli trzeźwi. 

Fot. Policja

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności