Nowe miejsce w Krakowie. Niebanalna NIEWÓDKA na Placu Szczepańskim

Tuż przed Świętami na Placu Szczepańskim w Krakowie otworzył się nowy lokal – bar NIEWÓDKA. Zastanawiająca, a wręcz zaskakująca nazwa, nie jest przypadkowa.


To miejsce, w którym czas płynie po krakowsku – można posiedzieć tu dłużej i delektować się smakiem niezwykłych alkoholi. NIEWÓDKA to zupełnie nowy koncept baru, w którym podawany jest alkohol, ale jak sama nazwa wskazuje – nie jest to wódka. W ofercie znajdują się bowiem kraftowe, rzemieślniczo produkowane około 18-procentowe nalewki w pięciu smakach oraz kilka dodatkowych pozycji o większym woltażu “mocy”.

Nalewki produkowane są na wyłączność w rzemieślniczej gorzelni, leżakowane w beczkach. W ich skład wchodzą wyłącznie owoce, cukier i alkohol.
W Niewódce spróbujemy nalewek w pięciu smakach: wiśniowym, porzeczkowym, cytrynowym, agrestowym i malinowym. Najlepszy jest jednak sposób podania tych trunków – alkohol leje się z rur podwieszonych pod sufitem! Istne szaleństwo i kolejny powód, dla którego warto jest się tam wybrać i zobaczyć to na własne oczy.

To prawdopodobnie pierwsze tego typu miejsce w Krakowie, w którym alkohol leje się “z góry”, ze specjalnie zamontowanych rur, które zwisają nad barem.
NIEWÓDKA to również niezwykłe i niecodzienne wnętrze. Pod sufitem, również na głównej sali, podwieszone są dziesiątki miedzianych rur, które tworzą niesamowity charakter i klimat tego miejsca.


A skoro NIEWÓDKA, to też NIEKĄSKI. Proste, krótkie menu składa się z sześciu opcji do wyboru, a wśród nich pate z wątróbki, zestaw serów, krakowska wędlina, mus czekoladowy z awokado i brownie z wiśniami oraz pieczywo w postaci krakowskiego obwarzanka i słodkiej chałki. Zestawy NIEKĄSEK idealnie współgrają ze smakami alkoholi.


W weekendy za konsoletą stać będzie DJ, który dodatkowo wzmacniać będzie niezwykły klimat tego miejsca. Jak zapowiadają właściciele i jak wybrzmiewa neon z jednej ze ścian – NIEWÓDKA ma wprowadzić całkowicie nową kulturę picia w Krakowie. Plac Szczepański zyskał w ten sposób zupełnie nowe miejsce, które swoim klimatem i ofertą może przyciągać krakowian i turystów.

NIEWÓDKA
Plac Szczepański 5, Kraków

Materiały partnera

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności