Już w sobotę i niedzielę zapraszamy na kolejne spacery z przewodnikiem po Krakowie

Już w sobotę i niedzielę zapraszamy na kolejne spacery z przewodnikiem po Krakowie

Już w sobotę i niedzielę zapraszamy na kolejne spacery po Krakowie, w ramach trwającej 48. edycji akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”.

reklama

Sobota, 14 grudnia:

 • dla odznaki brązowej: „Szlakiem Stanisława Wyspiańskiego po Krakowie”
  Stanisław Wyspiański był gwiazdą na firmamencie polskiej kultury. Dziecko Krakowa, niskiego wzrostu, wątły, chorowity. Z pozoru spokojny i opanowany, wewnątrz nieznający granic swojej fantazji. Miał kilku przyjaciół i wielu wielbicieli, adoratorów. Był malarzem, reformatorem grafiki książkowej, twórcą sztuki stosowanej w Polsce, poetą, dramatopisarzem i reformatorem teatru – można powiedzieć, że człowiekiem renesansu. Podczas spaceru poznamy miejsca z nim związane.
  Spotkanie o godz. 9.00 w holu Domu Turysty PTTK – Hotelu Wyspiańskim, ul. Westerplatte 15-16.
 • dla odznaki srebrnej: „Podgórze i jego zabytki – część druga”
  Kontynuacja tematu z ubiegłego tygodnia. Tym razem poznamy m.in. wzgórze Krzemionki, fort św. Benedykta czy kopiec Kraka.
  Spotkanie o godz. 10.30 na Rynku Podgórskim.

Niedziela, 15 grudnia:

 • dla wszystkich odznak: „Krakowskie smoki”
  To spacer w poszukiwaniu symbolicznych stworzeń. Najbardziej znany jest oczywiście Smok Wawelski, ale prócz niego w Krakowie mamy wiele innych smoków, a są też takie miejsca, gdzie od smoków aż się roi.
  Spotkanie o godz. 9.00 w holu Domu Turysty PTTK – Hotelu Wyspiańskim, ul. Westerplatte 15-16.

Akcja „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa” organizowana jest przez Oddział Krakowski PTTK – Koło Grodzkie przy współpracy z Miastem Kraków, Towarzystwem Miłośników Historii i Zabytków Krakowa, Muzeum Narodowym w Krakowie, Muzeum Historycznym Miasta Krakowa, Zamkiem Królewskim na Wawelu oraz Muzeum Archidiecezjalnym Kardynała Karola Wojtyły.

reklama

Udział akcji jest bezpłatny.

Szczegółowe informacje o akcji, program na cały miesiąc, regulamin zdobywania odznaki można uzyskać na stronie internetowej koła: kologrodzkie.pl.

reklama
Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności