Co dalej z ulicą Krupniczą? Będzie sporo zmian!

Jak informuje Zarząd Zieleni Miejskiej – w dniu 14.12.2019 r. odbyło się drugie spotkanie z mieszkańcami dotyczące pierwszego etapu przebudowy ulicy Krupniczej na odcinku od ul. Podwale do ul. Loretańskiej. Na spotkaniu został przedstawiony projekt koncepcyjny wykonany na podstawie wytycznych mieszkańców. Został on pozytywnie zaopiniowany przez mieszkańców oraz służby konserwatorskie. W 2020 r. zostanie wykonany projekt budowlany oraz wykonawczy sporządzony na podstawie przedmiotowej koncepcji.

Co będzie na ul. Krupniczej?

20 szt. drzew, krzewy, pnącza, ławki, woda, poidełko, nowa nawierzchnia, informacje o niezwykłej historii… a to nie wszystko! W projekcie przebudowy ulicy zostaną także uwzględnione pojemniki magazynujące wodą deszczową, którą ZZM będzie wykorzystywać do podlewania posadzonych roślin!

Projekt przebudowy ul. Krupniczej ma na celu stworzenie przestrzeni przyjaznej pieszym oraz mieszkańcom okolicznych kamienic, a zastosowane rozwiązania przyczynią się do zminimalizowania negatywnych skutków zmian klimatycznych – długotrwałych okresów suszy i upałów. Zapraszamy do zapoznania się z prezentacją projektu.

Fot i info ZZM

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności