Bożonarodzeniowe targi w Krakowie znalazły się na liście 10 najlepszych w Europie

Bożonarodzeniowe targi w Stolicy Małopolski znalazły się na liście 10 najlepszych w Europie według portalu rezerwacyjnego Travelist.pl. Obok Krakowa wyróżniono m.in. jarmark w Pradze, Wrocławiu i Norymberdze.

Targi świąteczne to jedna z największych zimowych atrakcji w wielu europejskich stolicach. Z pewnością, krakowski jarmark bożonarodzeniowy, który odbywa się na Rynku Głównym, co roku skutecznie przyciąga turystów z całego świata. Bańki ręcznie malowane, ozdoby choinkowe, artykuły dekoracyjne, stroiki świąteczne, wyroby ceramiczne, wyroby z drewna, wełny, sukna, szkło artystyczne, biżuteria, pamiątki, pocztówki, kalendarze – te i wiele innych wyrobów co roku cieszy oko odwiedzających targi.

Na liście wyróżnionych miast, Kraków znalazł się w doborowym towarzystwie. Travelist zachęca również do odwiedzin największego i prawdopodobnie najstarszego jarmarku świątecznego w Norymberdze czy bajkowych targów we Wrocławiu. Portal poleca też świąteczne atrakcje w Pradze, Berlinie, Budapeszcie, Wiedniu, Strasburgu, Kopenhadze i Zagrzebiu.

Krakowskie targi bożonarodzeniowe rozpoczęły się 29 listopada i potrwają do 26 grudnia.

Info UMK

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności