Bezpieczne zakupy z krakowskimi policjantami w Centrum Handlowym Serenada

Kilka dni temu w Centrum Handlowym Serenada policjanci Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Krakowie przeprowadzili akcję edukacyjno-informacyjną, której celem było promowanie bezpiecznych zachowań w okresie świątecznym.

W trakcie spotkania z osobami, które w tym dniu odwiedziły centrum handlowe policjanci uczulali, aby atmosfera nadchodzącego Bożego Narodzenia i  związane z nią roztargnienie nie uśpiło w klientach czujności oraz ostrożności, szczególnie podczas zakupów. Funkcjonariusze wyjaśniali, jak zapobiegać kradzieżom kieszonkowym, dbać o bezpieczeństwo dzieci oraz udzielali porad, na co zwracać uwagę, by w czasie wyjazdów uniknąć włamania do mieszkania, czy pozostawionego na parkingu samochodu. Mundurowi przekazywali także cenne wskazówki osobom starszym, które często przez swoją dobroduszność padają ofiarami oszustów.

Akcja pn. „Bezpieczne zakupy” skierowana była nie tylko dla dorosłych, ale również do dzieci. Policjanci przygotowali specjalne kolorowanki oraz łamigłówki, które umilały czas dzieciom, gdy ich rodzice rozmawiali z mundurowymi. Maluchy mogły również wykonać odcisk dłoni na przygotowanych kartach zawierających numer alarmowy, by mogły go łatwiej zapamiętać.

Funkcjonariusze poruszali także temat bezpieczeństwa na drodze, wręczając wszystkim chętnym elementy odblaskowe.

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Fot. Policja

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności