Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny zawita do Krakowa

Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny zawita do Krakowa. W niedzielę, 15 grudnia harcerze z Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego podzielą się nim z mieszkańcami naszego miasta. „Światło, które daje moc” to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Po raz dwudziesty dziewiąty harcerze i harcerki będą strażnikami światła, które jest symbolem nadziei i pokoju między narodami.

Uroczystość przekazania Betlejemskiego Światła Pokoju rozpocznie się o godz. 15.45 na Wzgórzu Wawelskim, gdzie odbędzie się apel harcerski. O godz. 16.30 zostanie odprawiona msza w Katedrze na Wawelu.

O godz. 18.30 pod wieżą ratuszową na Rynku Głównym harcmistrz Mariusz Siudek, Komendant ZHP Chorągwi Krakowskiej, przekaże Bogusławowi Kośmiderowi, zastępcy prezydenta Krakowa, zapalony lampion Betlejemskiego Światła Pokoju.

Akcję „Światła Pokoju” z Groty Betlejemskiej rozpoczęła w 1986 r. rozgłośnia ORF. Jako symbol bożonarodzeniowego orędzia pokoju Światełko dociera do ponad 25 krajów europejskich, w tym także do Polski. Co roku wybrane przez ORF dzieci odbierają Światło z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem. Następnie Światło transportowane jest do Wiednia i tu przekazywane mieszkańcom miasta i przedstawicielom organizacji skautowych z wielu europejskich krajów.

Od 1991 r. małopolscy harcerze dostarczają Betlejemskie Światło Pokoju do Krakowa i przekazują wszystkim, którzy chcą by Światło trafiło do ich domów podczas Świąt Bożego Narodzenia.  

Więcej informacji można znaleźć na stronie www.krakowska.zhp.pl.

Chcesz być na bieżąco z tym co się dzieje w Krakowie? Polub CowKrakowie.pl na Facebooku

Info UMK

Załaduj więcej powiązanych artykułów
Wczytaj więcej Aktualności